Çaba Derneği, 2004 yılında ‘büyük hayallerin gerçek olabileceği’ fikrinden doğdu. Bir araya gelen gönüllüler, amaçlarını belirledi; bu amaçlar doğrultusunda özel projeler ve fonlar oluşturmaya başladı.

Amacımız zamanla her bölgede sosyal sorumluluk bilincini geliştirip, bu konudaki sorunlara çözüm getirmeye çalışarak projelerimiz doğrultusunda üzerimize düşen görevleri yapmak.

Her yıl seçim ile belirlenen başkanlarımız

2005-2007 Av. Ufkay Demirci & Prof. Dr. Sedefhan Oğuz
2007-2009 Rengin Sezer
2009-2015 Dr. Özlem Cankurtaran
2015-2016 Özlem Zehebi
2016-2017 Özlem Zehebi
2017-2018 Özlem Zehebi
2018-2019 Özlem Zehebi
Yönetim Kurulunu görmek için tıklayınız

ve tüm yönetim kurulumuz, üyelerimiz ile kurucu onursal başkanımız Monik İpekel, ÇABA'nın bugünlere gelmesinde büyük emek sarf ettiler.

Örneğin 18 MART ÜNİVERSİTESİ içinde yer alan ÇABA ÇOK AMAÇLI SINIF devamlı olarak destek verdiğimiz projelerdendir. FLORYA GENÇLİK MERKEZİ ise yeni binasını hazırlayıp çocuklarımızın kullanımına sunduğumuz projelerimizdendir.

10. yılını geride bırakan ÇABA Derneği; eğitimli, dinamik, farkındalığı yüksek gençlerden oluşan ve dernek yapısı içinde büyük-küçük projelere imza atması hedefi ile ÇABA GENÇ'i kurdu. Deniz Atalay ve Serkan Geler başkanlığında çalışan ÇABA GENÇ, tüm eğitim projelerimize destek olmaya devam ediyor.

Üyelik Koşulları

Fiil ehliyetine sahip, derneğin gayesini benimseyen bu gayeleri gerçekleştirmeye yarayacak vasıfları taşıyan her Türk vatandaşı gerçek kişi ve tüzel kişilik derneğe üye olabilir. Ancak hukuken engeli olanlar derneğe üye olamazlar.

Temel İlkelerimiz

Dernek, siyasal ve dini konularda ve uluslararası ihtilaflarda mutlak tarafsızlık ilkesini benimsemiştir. Dernek, kendi amaç ve projeleri doğrultusunda ulusal ve uluslararası konularda çalışır. Dernek üyeleri, ulusal ve uluslararası konularda duyarlılıklarını öncelikler dernek yönetim kurulunun yetki ve onayı ile ifade eder. Başka dernekle iş birliği yapılmak istenmesi halinde yönetim kurulunun bilgi ve onayı gerekir.

Yönetim Kurulu

Başkan: Özlem ZEHEBİ
Başkan Yardımcısı: Eda KOSİF

MUHASİP ÜYE
Müge Erdoğan

SEKRETER
Alev Kaman

YÖNETİM KURULU ASİL

Özlem ZEHEBİ
Eda KOSİF
Özlem CANKURTARAN
Müge Erdoğan
Ayşegül DİNÇKÖK
Alev Kaman
Şenay Abacı Turgut

YÖNETİM KURULU YEDEK

Ergül AZAPHAN
Tülay Yıldırım
Ferhan GÖZALAN
Burçak DENİZ
Deniz ATALAY
Serkan Geler
Gülcan Ferah