Çaba Derneği, 2004 yılında ‘büyük hayallerin gerçek olabileceği’ fikrinden doğdu. Bir araya gelen gönüllüler, amaçlarını belirledi; bu amaçlar doğrultusunda özel projeler ve fonlar oluşturmaya başladı.

Amacımız zamanla her bölgede sosyal sorumluluk bilincini geliştirip, bu konudaki sorunlara çözüm getirmeye çalışarak projelerimiz doğrultusunda üzerimize düşen görevleri yapmak.

Her yıl seçim ile belirlenen başkanlarımız

2005-2007 Av. Ufkay Demirci & Prof. Dr. Sedefhan Oğuz
2007-2009 Rengin Sezer
2009-2015 Dr. Özlem Cankurtaran
2016-2019 Özlem Zehebi
2019-2023 Eda Kosif
2023 - Özlem Zehebi
Yönetim Kurulunu görmek için tıklayınız

ve tüm yönetim kurulumuz, üyelerimiz ile kurucu onursal başkanımız Monik İpekel, ÇABA'nın bugünlere gelmesinde büyük emek sarf ettiler.

Örneğin 18 MART ÜNİVERSİTESİ içinde yer alan ÇABA ÇOK AMAÇLI SINIF devamlı olarak destek verdiğimiz projelerdendir. FLORYA GENÇLİK MERKEZİ ise yeni binasını hazırlayıp çocuklarımızın kullanımına sunduğumuz projelerimizdendir.

10. yılını geride bırakan ÇABA Derneği; eğitimli, dinamik, farkındalığı yüksek gençlerden oluşan ve dernek yapısı içinde büyük-küçük projelere imza atması hedefi ile ÇABA GENÇ'i kurdu. Deniz Atalay ve Serkan Geler başkanlığında çalışan ÇABA GENÇ, tüm eğitim projelerimize destek olmaya devam ediyor.

Üyelik Koşulları

Fiil ehliyetine sahip, derneğin gayesini benimseyen bu gayeleri gerçekleştirmeye yarayacak vasıfları taşıyan her Türk vatandaşı gerçek kişi ve tüzel kişilik derneğe üye olabilir. Ancak hukuken engeli olanlar derneğe üye olamazlar.

Temel İlkelerimiz

Dernek, siyasal ve dini konularda ve uluslararası ihtilaflarda mutlak tarafsızlık ilkesini benimsemiştir. Dernek, kendi amaç ve projeleri doğrultusunda ulusal ve uluslararası konularda çalışır. Dernek üyeleri, ulusal ve uluslararası konularda duyarlılıklarını öncelikler dernek yönetim kurulunun yetki ve onayı ile ifade eder. Başka dernekle iş birliği yapılmak istenmesi halinde yönetim kurulunun bilgi ve onayı gerekir.

Faaliyet belgesini görüntülemek için tıklayınız

Mali verileri görüntülemek için tıklayınız

Bağışçı Hakları Beyannamesi'ni görüntülemek için tıklayınız

Yönetim Kurulu

Başkan: Özlem Zehebi
Başkan Yardımcısı: Şenay Abacı Turgut

MUHASİP ÜYE
Sıla Öztürk Oran

SEKRETER
İpek Başyazıcıoğlu

YÖNETİM KURULU ASİL
Özlem Zehebi
İpek Başyazıcıoğlu
Sıla Öztürk Oram
Gülcan Ferah
Simay Kamer
Şenay Abacı Turgut
Melis Şenel

YÖNETİM KURULU YEDEK
Havva Balaban
Ezgi Başyazıcıoğlu
Gizem Özgüç Yücel
Ali Balık
Bahri Zavalsız
Buse Mersin
Ece Akhuy

DENETLEME KURULU ASİL
Gülçin Güngören
Buket Çelik
Lale Seçmeer

DENETLEME KURULU YEDEK
Deniz Atalay
Lale Tuncel Hasdemir
Tülay Yıldırım

OFİS BİLGİLERİ
Zeytinoğlu Cad. Selçuklar Sok. No:20/5 Akatlar/İstanbul
0212 351 57 57
Dernek Üyesi Lale Seçmeer